Lente-achtig bij gelukkig weer 'n Vossenjacht ! PDF Afdrukken E-mail
vrijdag, 15 januari 2010 00:28

pijlDe angst was groot, dat terwijl de sneeuw en 't ijs als sneeuw voor de zon waren verdwenen, dat de vossenjacht ( de laatste was 20-12) nu niet door zou gaan door .......... regen ! Toen ik m'n luikjes opende en naar buiten keek, werd die angst alleen maar groter, echt regen dus. De uitzetters van de rit van vandaag waren toen al nat en vonden gelukkig dat 't door moest gaan. " It geat oan"  De pijlen bleven redelijk boven water en de Buienradar gaf aan dat het vanaf onze start droog zou zijn en zelfs blijven. De opkomst viel me wel wat tegen !  Het werd wel weer een erg mooie rit met erg mooi weer en met ook erg mooi zware off-road stukken. Bij ons ook 'n tumultueus einde !


Meer nog dan anders, gemotiveerd naar het clubhuis en jagen op die Vos. Zoals eerder al gezegd viel me de opkomst wat tegen. Tenslotte al vanaf 20 december geen Vossenjacht meer en nu ook nog mooi weer (uiteindelijk) Totaal waren er maar 25 deelnemers en dat is anders gemakkelijk het dubbele. Bij ons master-trimmers stonden we met 9 man aan de start waaronder de top drie van 't klassment en o.a. Arie Post, Frits Brouwers en Sander Dortland. Wel miste ik anderen zoals de Jannen Harrevelt en Hogervorst, Edwin Nieuwenhuis, Arnold Guijken. Remco Roelevelt was er wel maar had z'n fiets niet meegebracht. Met "rust" is hij zich aan 't voorbereiden op de Dolomiten-marathon komende zomer. Dus met z'n negenen onderweg.

We vertrokken rustig, ieder moest weer even wennen. Deel vd groep was op de racefiets met aangepastte banden en de anderen op de ATB. De eerste pijl moest staan bij de HTS en dus gingen we het hek uit en links. Wat betreft het onthouden van de route is dan voor mij lastig. Stuk Rijswijk in en ken er weinig van. Wat pijlen betreft was het ook moeilijk. Alles was nog nat en zoals gezegd scheen de zon volop, echt blauwe luchten. Goed kijken dus voor de pijlen en toch ging het bijna mis.

Het was nog Rijswijk denk ik, toen plots Ron, je weet wel die van 't Wielercafe " langs kwam en tegen me zei dat we een controle dreigde te missen !  Kort ervoor zei ik nog tegen Ton, dat er twee pijlen naar rechts stonden maar dat ik niet goed kon zien of het "onze" pijlen waren. Op dat moment stond er een rechtdoor en dachten wij . . . . . .  :-(   Met veel dank aan Ron dus terug, toch rechtaf even langs die controle, oversteken en weer terug naar die pijl rechtdoor. De hele groep trouwens alleen Ton !  Die reed iets voor me toen Ron langs kwam, ik heb hem zeker twee keer geroepn maar . . . . . !

Waar zijn we verder nog geweest ? Ypenburg, Delftse Hout, Delft centrum, Den Hoorn en nog wat plaatsen in 't Westland. Divers terrein hebben ook geahd, gewone weg maar ook zware stukken off-road. Zo zwaar of zo slecht, net zoals je het noemen wilt, dat er stukken gelopen moest worden. Het eerste gedeelte echt modderlopen en het tweede stuk nog langer maar was wel te fietsen. Zacht gras op een nog bevroren ondergrond en dat ook niet echt vlak. Zwaar maar dit hoort echt bij 'n vossenjacht. Door deze stukken viel de groep weer uit elkaar. Eerder was dat ook gebeurd en kwam het later weer bij elkaar. Nu kwam ik in m'n eentje uit de bagger en kort voor mij reden 3 snelle atb-ers. Als ik daar bij kan komen dan . . . .  !
Helaas stond juist op dat stuk de wind goed tegen en redde ik dat niet in m'n eentje. Arie kwam er later bij en weer daarna ook de klassementsleider.

Zo kwamen we vanuit het westen weer terug in de bewoonde wereld en op de Lange Kleyweg. Vanmorgen bij de kantine wel vaag een pijl zien staan maar . . . . . . hij zal toch niet in de kantine !  Het leek er toch echt op en we denderde zo het terrein van de Spartaan op. Arie zag het gevaar mogelijk al en liet het ons uitvechten. De ravage die ontstond toen wij binnen vlogen om de Vos te zoeken was zo groot, dat ze nu nog aan 't opruimen zijn :-)  Via de rijplaten die nog op het terrein liggen reden we rechtstreeks richting kantine. Met de juiste techniek "ïn huis" zat ik al op tijd klaar om met de juiste dynamische afstap, veilig en snel de fiets te verlaten. De ander, die links naast me reed, ging echter verder door en reed met fiets en al de hal in van de kantine. Tactisch legde hij daar de fiets dwars in die hal en gezamenlijk doken we tegen de klapdeuren naar de kantine. Rollend, vallend, struikelend en afslaand vonden we de Vos met de rug tegen de bar zittend. Het ging niet eens om de eerste plek, dat wisten we maar wat we wel zijn geworden zie je HIER. Voor de stand in het klassement klik HIER.

                                                                                    Ik hoop tot volgende week  . . . . . . CObus !!!